KONST / Litografier / Färglitografi 15696319
nr 1569 6319
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad, numrerad 66/350, daterad - 76. Färglitografi. Bladets mått: 47x62 cm, yttermått inklusive ram: 55x71 cm
Kondition: missfärgningar
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 19:25:32
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén